Halı lekesini en iyi ne çıkartır? Rekor

Halının Güzel Kokması İçin Ne Yapılır?

Halı Lekesi Nasıl Çıkar?

Başlangıç

Halılarda oluşan lekeler evlerin sıklıkla karşılaştığı problemlerden biridir. Halı lekesini çıkarmak bazen oldukça zor bir iş olabilir. Bu nedenle, hangi lekelerin nasıl çıkabileceğine dair bir rehber hazırlamanın zamanı geldi.

Kahve Lekesi

Kahve lekesi halıda biriktiğinde, önce leke üzerindeki fazla kahveyi kağıt havlu veya sünger gibi bir şeyle almak gerekir. Sonrasında, üzerine ılık su dökülmeli ve leke çıkarma spreyi uygulanmalıdır. 5-10 dakika bekleyip, lekeyi iyice ovuşturarak çıkarılır.

Süt ve Bal Lekesi

Süt veya bal lekesi oluştuğunda, lekeli alan ılık suyla hafifçe yıkanır ve ardından sabunlu süngerle ovuşturulur. Son olarak yüzey, temiz bir bezle kurulanmalıdır.

Kan Lekesi

Kan lekesini çıkarmak için, lekeye ılık su dökülmeli ve mayonez, tuzlu su, yumurta sarısı ve sirke karışımı uygulanmalıdır. Bu karışım, lekeye iyice sürülmeli ve sonra temiz bir bezle silinmelidir.

Yağ Lekesi

Yağ lekesi olduğunda, lekeli alana talk pudrası veya mısır nişastası serpilmelidir. Bu ürünlere kuvvetlice sürüldükten sonra, lekeli bölge birkaç saat bekletilmelidir. Sonrasında, vakumlu temizleyiciyle temizlenir.

Boya Lekesi

Boya lekesi oluştuğunda, öncelikle lekenin türüne göre bir çözelti hazırlanmalıdır. Örneğin, su bazlı lekeler glikol eterle çıkarılabilir. Yağ bazlı boyalar ise, terebentin veya benzinle çıkarılabilir. Çözelti hazırlandıktan sonra, lekeye iyice sürtülür ve sonra sıcak su ile yıkanır.

Kırmızı Şarap Lekesi

Kırmızı şarap lekesi halıya döküldüğünde, lekeyi hemen kuru bir kağıt havlu veya bezle almak gerekir. Sonrasında, üzerine tuz serpilir. Bu işlem, tuzu emmesi ve lekeyi büyük ölçüde çıkarması için birkaç saat bekletilir. Daha sonra tuz, süpürgeyle toplanır ve halı iyice yıkanır.

Sonuç

Halı lekeleri her zaman kolayca çıkarılamayabilir. Ancak, bu lekeler için doğru yöntemi uygulayarak, halınızın kötü görünümünden kurtulabilir ve temizliğini yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Rekor halı yıkama servisinde sunduğumuz tüm hizmetlerimiz, profesyonel süreçleri içerir. Üstün kalitede temizlik hizmetlerimizi piyasa koşullarına göre en ekonomik olacak şekilde dizayn ettik.

Daha fazlası için: Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

0212 487 00 11