Stor Perde Yıkama

stor perde yikama

Stor perde yıkama hizmeti, azami itina gösterilmesi gereken, hassas bir temizlik işlemi gerektirir. Profesyonel temizlemeciler tarafından yapılması önerilir.

Stor perdeler yapıları gereği çok hassas bir forma sahiptir. Yıkama işlemi esnasında yapılacak yanlış uygulamalar, perdelerinizin deforme olmasına neden olabilir. Dahası bu deformasyonlar stor perde yıkama da geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilir. Stor Perde Yıkama diğer eşyalarınıza nazaran farklı yıkama yöntemleri ile ve profesyonel ekiplerce uygulanmalıdır.

15 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemiz, üstün kalite temizlik tesislerimiz ve güler yüzlü hizmet anlayışımızla İstanbul Avrupa Yakası’nda Stor Perde yıkama işlerinizi firmamızda güvenle yaptırabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz perdelerinize azami itina gösterecek, perdeleriniz ilk günkü gibi tertemiz ve yepyeni bir görünüme kavuşacaktır.

Stor perde yıkama hizmetlerimizde %100 organik deterjanlar kullanıyoruz. Doğal ve hijyen garantili bir stor perde yıkama hizmeti için firmamızı gönül rahatlığı ile arayabilirsiniz.

Stor Perde Yıkama Hizmetleri

Türkiye’nin en büyük halı yıkama kompleksi Rekor Halı Yıkama servisinde stor perde yıkama nın dışında hertürlü perdelerinizide gönül rahatlığı ile temizlete bilirsiniz. Bunlar arasında Tül perde yıkama, Güneşlik yıkama, Antika Perde Yıkama, Dokuma Perde Yıkama, Zebra Perde Yıkama Stor Perde Yıkama gibi hertürlü perdeleriniz için temizlik hizmetlerinizi firmamızdan talep edebilirsiniz.

Temiz derken, gerçekten temiz demek istedik!

Firmamız Avrupa’nın bir numarası, Era111 endüstriyel naturemax stor perde yıkama şampuanlarını tercih ediyor. Era111 ile tüm temizleme işlemleri yüzdeyüz daha hijyenik ve doğal bir temizlik işleminden geçer. Era111 antistatik, antialerjik ve antibakteriyel özellikleri ile mükemmel bir stor perde yıkama temizlik deneyimi sunuyor.

Stor Perdelerinizi Profesyonellere Teslim Edin

Sizde stor perde yıkama hizmetinizi profesyonel bir temizlemecide yaptırmak için daha ne bekliyorsunuz? Rekor halı yıkama 5000m² kapalı alanı ve heran çağrılarınızı bekleyen, güler yüzlü servis ekipleri ile günboyu hizmetinizdedir.

Şimdi Ücretsiz Servis Çağır:

0212 487 00 11

Tüm yıkama hizmetlerinde, mükemmel kalitede temizlik hizmetleri, piyasa koşullarında en ekonomik fiyat ve üstün kalitede hizmet anlayışı ile Türkiye’nin halı yıkamacısı Rekor Halı Yıkama Temizlik Hizmetlerinde! Rekor Halı Yıkama 15 yıldır 200.000’den fazla müşteri portföyü ile temizlik sektörünün İstanbul’da öncü kuruluşlarından birisidir.

“15 yıldır bizi tercih eden tüm müşterilerimize teşekkürlerimizle”

İstanbul Stor Perde Yıkama
Stor Perde Yıkama

 

Evde Stor Perde Yıkama

Stor ve zebra perdeler hem kullanışlı olması, hem de şık görünümlü olmasıyla son yıllarda çokça tercih edilmekte olan bir perde çeşididir. Ev hanımlarının çok beğendiği bu perdeler aynı zamanda bakımıda bir o kadar zahmetli bir iş ve ev hanımları genellikle bu iş için profesyonel yardım almak istiyorlar. Tabi ki profesyonel destek her zaman an iyisidir. Ama perdelerinizin uzun ömürlü ve ilk günkü gibi capcanlı kalması için evde yapmanız gereken uygulamalarda var. Alttaki makalemizde evde Stor Perde Yıkama teknikleri ve bakım için yapmanız gerekenleri sıraladık. İşinize yarayacağını düşünüyoruz. Bu tavsiyelerimizi mutlaka evinizde, aşağıda anlattığımız şekilde uygulayınız.

Özellikle mutfaklarımızda çokça kullandığımız zebra ve stor perdeler zaman içinde yemek buharı gibi etkenlerle kir tutar. Kötü bir görünüm ve hijyen açısından hiç hoş olmayan durumlar ortaya çıkar. Bu durum ev hanımları için kabusa  dönüşür ve birçok ev hanımı beğenerek ve hiçde ucuz olmayan bu perdeleri çöpe atmak durumunda kalabilir. Aslında buna hiç gerek yok. Ve Stor ve Zebra perdelerinizi her ay profesyonel bir serviste yıkatmanızada lüzum yok. Evde kendiniz uygulayabileceğiniz birçok Stor ve Zebra perde bakımı uygulamalarını kullanabilirsiniz.

“Evde stor perde nasıl temizlenir?” “Evde Zebra perde temizliği nasıl yapılır?” “Stor Parde Yıkama Nasıl Yapılır?” “Evde Stor Perde Yıkama İçin Ne Lazım?” gibi sorularınızın cevaplarını sizler için sıraladık.

Stor Perde Yıkama ve Zebra Perde Yıkama Hizmetleri
İstanbul Stor Perde Yıkama ve Zebra Perde Yıkama Servisi

Evde Stor Perde Yıkama Nasıl yapılır bilmiyor musunuz? Bunun için öncelikle dikkat etmeniz gereken konular olduğunu bilmelisiniz. Öncelikle, zebra ve stor perdelerinizin hangi malzemelerden üretildiğini kontrol etmelisiniz. Özellikle bazı kumaşlar elde temizliğe uygun olmayabilir. Bu kumaşlar yanlızca profesyonel servislerce temizlenmelidir. Peki bunu nasıl anlayacağız? dediğinizi duyar gibiyim. Çok basit bir yöntemle bunu anlayabilirsiniz.

Yetkili Stor Perde Yıkama Servisi

Her ev hanımı doğası gereği temizliğin profesörüdür aslında ve hangi malzemenin hangi deterjan ve yöntemle temizleneceğini bilinçaltında otomatik olarak çözebilir. Bu sayede stor perde yıkama uygulamasına geçebilirsiniz.

Örneğin;

Sert bir yüzeye sahip bir stor perde yıkama işlemi üzerindeki leke türüne göre bazen sökmeden, üzerinde temizlenebilir. Yada baskı uygulayarak çıkması gereken bir leke için perdenin sökülmesi gerekebilir. Bunun için düşünmeye ve fazla zaman harcamaya gere kalmaz. İşte bazı kumaşlar lekeyede bağlı olarak sökülmesi icab eder veya bazıları üzerinde hafif bir sprey, nemli temiz bez ve biraz el becerisi ile temizlenebilir.

Öncelikle leke türüne göre temizlik uygulaması yapılmalıdır. Stor ve Zebra Perdelerinizin üzeri tozlanmışsa bunun için ıslatmadan elektrik süpürgenize fırçalı bir uç takarak tozlardan arındırabilirsiniz. Islatırsanız toz zerrecikleri kumaşa daha çok etki eder ve hem leke oluşur hemde temizlenmez! Stor Perde Yıkama işleminde bunlara mutlaka dikkat etmelisiniz.

Süpürge uygulamasını çok dikkatli yapmalısınız; Zira süpürgenizin emiş gücü çok fazla gelirse ani bir hareketle yan mekanizmalar zarar görebilir. Bunu hiçbirimiz istemeyiz.

Daha sonra deterjanlı su ile veya doğal bir temizlik isteyenler limonlu su yardımı ile hafifçe bastırarak yüzeyi temizleyebilir. Limonlu su, iki su bardağı suya bir limon suyu ilave edilerek hazırlanır. Deterjanlı suyu zaten her ev hanımı evinde temizlik için hazırladığı yöntemleri kullanarak yapılır. Hazırladığınız karışımı bir sprey şişe içerisine alın ve kumaş yüzeyine püskürterek mikrofiber bezle hafifçe silin. Sonra başka bir temiz mikrofiber bez ile tekrar üzerinden geçerek durulama işlemini tamamlayın.

Bu işlemi en az haftada bir yapın. Göreceksiniz stor perde yıkama ve zebra perdeleriniz çok daha uzun ömürlü, temiz ve yepyeni kalacak!

Evde Stor Perde ve Zebra Perde Sökme Nasıl Yapılır? Stor Perde Yıkama Nasıl Yapılır?

Tüm Stor Perde ve Zebra Perdeler sökülebilir, demonte olarak üretilmektedir. Eğer sökme işlerinde el alışkanlığınız yoksa veya yapabileceğinizi düşünmüyorsanız, mutlaka profesyonel bir destek almaktan kaçınmayın. Zira her ürün kendine has bir yöntemle üretilmekte ve bu yöntemlere göre sökme işlemleri değişiklikler göstermektedir. Bizden söylemesi!

Sökme işlemine başlamadan perde ölçülerinize uygun, düz bir temizleme zemini hazırlayın, perdeleri kapatın ve rulo bir hal alacak şekle getirin. Bu işlem Stor ve Zebra Perdelerinizin katlarını ve kumaşını koruyacak, formunun bozulmasına engel olacaktır.

Rulo halinde topladığınız Stor ve/veya Zebra Perdeyi daha önce hazırladığınız temizleme zeminine aynı bir yufka açar gibi serin. Katların düzgün açıldığını kontrol edin ve daha önce anlattığımız gibi deterjanlı su veya limonlu suyu sprey yardımı ile perdelerinize püskürterek yine daha önce anlattığımız yöntemlerle temizleyin. Suyun ılık olmasına özen gösterin! Ilık su lekelerin arındırılmasında büyük bir etki verecektir.

Ardından bir sünger yardımı ile perdenin her katını hafifçe temizleyin. Bu işlemi aynı şekilde arka yüzeyede uygulayın. Perde yüzeyinde inatçı, çıkmayan lekeler varsa bunun için yumuşak bir fırça kullanabilirsiniz. Bu kullanmadığınız bir diş fırçasıda olabilir. Böylece inatçı lekeleri perdenize zarar vermeden temizleyebilirsiniz.

Stor Perde Yıkama işlemini yaptıktan sonra temiz bir mikrofiber bez ile kurulayın ve zarar görmeyecek temiz, havadar bir alanda kurumaya bırakın, tüm bu işlemleri büyük bir dikkatle yapmanız çok önemli zira Stor ve Zebra Perdeler yapıları gereği çok hasassaslar ve çok çabuk bozuluyorlar.

Stor Perde Yıkama ve Zebra Perde Yıkama Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler.

  • İlk önce mutlaka Stor Perde ve Zebra Perdelerinizin üretildiği malzemelerin yıkama işlemine uygun olup olmadığını tespit etmelisiniz. Şayet İpek veya Tafta gibi malzemelerden üretilmişlerse bunları evde temizlemeyin! Mutlaka profesyonel bir “Stor Perde Yıkama Servisi” e yıkatmalısınız.
  • Stor ve Zebra Perdelerinizi sökmeniz icab ediyorsa, söküm işlemini mutlaka talimatlara göre yapmalı ve işlem esnasında son derece dikkatli olmalısınız.
  • Eğer perdeleri sökme konusunda bilgi sahibi değilseniz. Şansınızı zorlamayın ve mutlaka profesyonel birisinden destek isteyin!
  • Stor ve Zebra Perdeleri sökerken, mutlaka en üst kısımda rulo şeklinde toplayın. Katlara ve kırışmalara dikkat edin.
  • Sökülen perdeleri kesinlikle Çamaşır Makinası’na atmayın!
  • Stor Perde ve Zebra Perdelerin haftada en az 1 kez yukarıda anlatılan biçimlerde temizlenmesi gerekir ki, daha uzun ömürlü ve hafif tozların kalıcı lekelere dönüşmesini engellemek için önemlidir.
  • Stor ve Zebra Perdeleri en az altı ayda bir profesyonel bir serviste yıkanmasına özen göstermelisiniz.

Stor perde yıkama işlemi evlerinizde kimine göre zahmetli, kimine görede basit gelebilir. Siz kendinize en uygun Stor Perde Yıkama uygulamasına karar verin yeterli gerisi laf-u güzaf mutlu günler dileklerimizle!

Profesyonel bir Stor Perde Yıkama Servisi arıyorsanız servisimizi arayabilirsiniz: 0212 487 00 11

Evde Stor Perde Yıkama ve Evde Zebra Perde Yıkama uygulamaları hakkında anlattığımız bu makaleyi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı ihmal etmeyin! Her hanımın bu uygulamaları bilmesi önemlidir.

0212 487 00 11