En iyi halı temizliği nasıl yapılır? Rekor

Evinizin Daha Güzel Kokması İçin Pratik Çözümler

En İyi Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Halılar evlerimizde sıklıkla kullanılan eşyalar arasında yer alır. Halı temizliği ise oldukça önemlidir çünkü halılarda toz, kir ve bakteriler birikir. Peki en iyi halı temizliği nasıl yapılır? İşte detaylar:

1. Toz Alma

Halınızı temizlemeye başlamadan önce, halı üzerinde bulunan tozları mutlaka almalısınız. Bunun için elektrikli süpürge kullanabilirsiniz. Halınızın kumaşına uygun bir başlık tercih etmeyi unutmayın.

2. Leke Temizliği

Eğer halınızda lekeler varsa, leke çıkarıcı bir ürün kullanabilirsiniz. Ancak bu ürünü kullanmadan önce mutlaka küçük bir bölgede deneyin. Aksi takdirde halınızın renkleri bozulabilir.

3. Halı Temizleme Makinesi Kullanımı

Eğer halınızda yoğun bir kir birikimi varsa, halı temizleme makinesi kullanabilirsiniz. Halınızın kumaşına uygun bir şampuan kullanmayı unutmayın. Ayrıca, halınızı temizlerken gereğinden fazla şampuan kullanmayın. Daha sonra şampuanı iyice durulamalısınız.

4. Doğru Kurulama Tekniği

Halınızı temizledikten sonra, doğru kurulama tekniklerini kullanmalısınız. Halınızı güneşli bir yerde kurutabilirsiniz. Ancak, havaların kötü olduğu iş günlerinde ise kurutma makinelerini kullanabilirsiniz. Kurutma işlemi tamamlandıktan sonra halınızı elektrikli süpürge ile hafifçe süpürmeniz yeterli olacaktır.

5. Halının Bakımı

Yeni temizlediğiniz halınızın bakımını yapmak da önemlidir. Halınızı sürekli olarak elektrikli süpürge ile temizleyin, üzerine kirli ayakkabı ile çıkmaktan kaçının ve düzenli olarak derinlemesine temizlik yapın.

En iyi halı temizliği için yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Böylece halınızda biriken toz, kir ve bakterilerden kurtulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Rekor halı yıkama servisinde sunduğumuz tüm hizmetlerimiz, profesyonel süreçleri içerir. Üstün kalitede temizlik hizmetlerimizi piyasa koşullarına göre en ekonomik olacak şekilde dizayn ettik.


Daha fazlası için: Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

0212 487 00 11