Parlatıcı ile halı nasıl silinir? Rekor

Halının Güzel Kokması İçin Ne Yapılır?

Parlatıcı ile Halı Nasıl Silinir?

Halıları temizlemek her zaman kolay bir iş değildir ve bazen çıkmayan lekeler ile karşılaşabiliriz. Ancak, parlatıcı kullanarak halılardaki zorlu lekeleri çıkarmak artık daha kolay bir hale geldi. Parlatıcı kullanarak halıları temizlerken dikkatli olmak önemlidir. İşte, parlatıcı ile halı nasıl silinir, adım adım açıklamaları ile birlikte:

1. Lekenin Orjinal Halini Öğrenin

Eğer halınızdaki lekenin türünü bilmiyorsanız, parlatıcı kullanmadan önce lekenin türünü belirlemeniz gerekir. Kimyasal bazlı leke temizleyicileri kullanmadan önce, halınızın yapısına uygun olduğundan emin olun. Bu, halınızın üzerinde zararlı kimyasal kalıntılar bırakmanıza engel olacaktır.

2. Parlatıcı ile Halıyı Silmeden Önce Test Edin

Halınızın renginin solması veya değişmesi gibi istenmeyen sonuçları önlemek için, parlatıcı ile halı silmeden önce, küçük bir bölgede test yapmayı unutmayın. Test işlemi için halınıza zarar vermeyecek bir yer seçin ve birkaç damla parlatıcıyı, ıslatılmış bir bez yardımıyla sürtünerek silin. 30 dakika bekleyin ve rengi veya dokusu ile ilgili herhangi bir değişim tespit edin. Halınızın yapısına uygun olduğundan emin olun.

3. Parlatıcıyı Uygulayın

Parlatıcıyı uygulamak için, istenmeyen lekenin üstüne birkaç damla parlatıcıyı dökün. Bu işlemi nazikçe silmek ya da kurumaya bırakmak yerine, mümkün olan en kısa sürede işleme başlayın. Aksi takdirde, leke daha da derinleşebilir ve daha zorlu bir görev haline gelebilir. Birkaç dakika bekleterek parlatıcıyı lekeye absorbe etmesine izin verin.

4. Islak Bezle Temizleyin

Parlatıcıyı lekeye emdirdikten sonra, ıslatılmış bir bezle lekeyi silin. Parlatıcının yanı sıra, halı üzerinde kalan herhangi bir kalıntıyı da temizleyecektir. Yapısına uygun olan bir deterjan kullanarak bezinizi ıslatmayı unutmayın, böylece halınızda kimyasal kalıntılar kalmayacaktır.

5. Kurumasını Bekleyin

Halınızı durulamayın. Çünkü parlatıcının halınız üzerinde uzun süre kalması, halının üzerindeki tüm kirleri ve lekeleri emmesine yardımcı olacaktır. Leke tamamen çıktığında halınızın hava almasını sağlayın ve kurumasını bekleyin.

Parlatıcı ile halı nasıl silinir, işte adım adım bu kadar kolay. Ancak, her zaman olduğu gibi, halınızın yapısına uygun olduğundan emin olun ve test yapmayı ihmal etmeyin. Bu yöntemi kullanarak, halılarınızı temiz tutabilir ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Rekor halı yıkama servisinde sunduğumuz tüm hizmetlerimiz, profesyonel süreçleri içerir. Üstün kalitede temizlik hizmetlerimizi piyasa koşullarına göre en ekonomik olacak şekilde dizayn ettik.


Daha fazlası için: Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

Şimdi Ara