En Çok Ne Tür Halıları Temizliyoruz? Rekor Halı Yıkama

En Cok Ne Tur Halilari Temizliyoruz Rekor Hali Yikama

 

Doğru renk ve doku ile halı, herhangi bir alanı rahat ve eksiksiz hissettirebilir, ancak farklı halılar, farklı halı temizleme sorunlarına sahip olduklarından özel temizlik gerektirir. Çeşitli halı türleri ve en çok hangilerini temizlediğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

En Çok Ne Tür Halıları Temizliyoruz?

Çoğunlukla, tüm halı türleri naylon, yün veya polyester kullanılarak yapılır. Düzgün bir şekilde ilgilenmek istiyorsanız, her biri biraz farklı bir temizlik gerektirir. Hav tipi temizleme şeklimizi etkileyeceğinden, halının asıl yapısının da etkisi vardır.

En popüler

Bazı halılar diğerlerinden daha popülerdir, bu da onları daha sık temizleme eğiliminde olduğumuz anlamına gelir. Naylon en popüler halı türüdür, çünkü büyük ölçüde leke tutmaz hale getirilebilir ve diğer bazı halı türleri kadar temizliğe ihtiyaç duymaz.

Birçok ev sahibi naylon halıyı tercih ediyor çünkü onu en kirli alanlara koyabiliyorlar ve diğer halı türleri kadar sık ​​temizlemeye veya şampuanlamaya ihtiyaç duymuyorlar.

Sentetik Halı

Halılar suni malzemelerden yapılabilir, yani naylon dışında farklı türleri de olabilir. Naylon gibi, bu seçeneklerin çoğunun bakımı hangi renkleri seçerseniz seçin daha kolay olma eğilimindedir.

Polyester, sentetik halı söz konusu olduğunda popüler bir seçimdir çünkü büyük ölçüde bakımı çok az bakım gerektirir ve belirli leke türlerine çok fazla sorun yaşamadan direnebilir. Evcil hayvan idrarını, dökülmelerini veya içeceklerini düşünün. Yine de biraz daha çabuk yıpranma eğilimindedir ve yağ bazlı lekeleri emer.

Doğal Halı

Yün, doğal halı için en yaygın malzemelerden biridir, ancak aynı zamanda pamuk, jüt, bambu, sisal, deniz otu vb. Jüt ve bambu daha iyi seçeneklerden bazılarıdır.

Dökülmeler ve lekeler söz konusu olduğunda yün biraz daha hassastır, bu nedenle düzenli olarak temizlemeye devam ettiğinizden emin olmanız gerekir. Bu, oldukça dayanıklı ve temizlemesi kolay bir bitki lifi olan jütten farklıdır. Rahatça yumuşak olduğundan bahsetmiyorum bile.

Daha narin olan bambu ipek halıları da temizledik. Tamamen doğal ve lüks ama suya zayıf tepki veriyor. Bambu ipek kilimler daha az trafiğe sahip alanlara yerleştirilmelidir ve bunları temizlemenize yardımcı olması için bizim gibi bir profesyonele ihtiyaç duyacaktır.

Kesme ve Döngü Yığını

Halı, kesik veya bukle havlı olabilir. Kesik havlı halılar, uçlarında serbest lif bulunan halılardır. Bu, halının daha uzun görünmesini ve biraz daha yumuşak hissetmesini sağlar, bu nedenle onu konutlarda sıklıkla görürsünüz.

Öte yandan ilmek yığını, lifleri büker, ilmekler ve tabana geri diker. Bu halkalar daha sıkıysa, halıyı temizlemek daha zor olabilir ama aynı zamanda daha dayanıklı hale getirir. Bu yüzden bir dahaki sefere bir otelde kaldığınızda veya bir okulu ziyaret ettiğinizde, halıya bakın – muhtemelen bu ilmek havlı bir halıdır.

Polipropilen Yığın

Bu, oldukça dayanıklı olan başka bir sentetik halı türüdür. Suyu iyi emmediği için lekelere karşı son derece dayanıklıdır ancak bu durum temizliğini de zorlaştırabilir. Lifler çok esnek değildir ve yığın yükseklikleri çok yüksek değildir, bu nedenle bakımları kolay olsa da, tüm sorunlu alanları aldığınızdan emin olmak için profesyonel bir temizleyiciye ihtiyacınız olacaktır.

Çözüm

Piyasada çeşitli malzemelerden ve farklı hav tiplerinden yapılmış birçok halı türü bulunmaktadır. Bu, nasıl temizlendiklerini ve lekeleri nasıl tuttuklarını etkileyecektir. En dayanıklı halı bile iyi bir temizliğe ihtiyaç duyar, bu yüzden yardım için bizi arayın. Tüm halı türlerini temizlemek için yıllarımızı harcadık, bu nedenle halılarınızın harika görünmesini sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Rekor halı yıkama servisinde sunduğumuz tüm hizmetlerimiz, profesyonel süreçleri içerir. Üstün kalitede temizlik hizmetlerimizi piyasa koşullarına göre en ekonomik olacak şekilde dizayn ettik.

Daha fazlası için: Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

0212 487 00 11