Halı Temizleme Gerçekten Çevre Dostu Olabilir mi?

Hali Temizleme Gercekten Cevre Dostu Olabilir mi

Halı temizlemeyi düşündüğünüzde, muhtemelen halı lifleri arasındaki lekeleri, kokuları ve kirleticileri çekmek için yapılmış sert kimyasalları düşünürsünüz. Muhtemelen bunu çevre dostu olabilecek bir süreç olarak hayal etmiyorsunuz. Neyse ki halı temizleme yöntemlerimizde durum böyle değil.

Halı Temizleme Gerçekten Çevre Dostu Olabilir mi?

Evet! İster inanın ister inanmayın, halı temizliği çevre dostu olabilir. Doğru firma ile çevreye zarar vermeden, sizi ve ailenizi zararlı kimyasallara maruz bırakmadan profesyonel kalitede halı yıkama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Halı temizleme tekniklerimiz, sağlık risklerini sınırlamak ve halı temizliğini güvenli ve çevre dostu tutmak için çevre dostu ürünler kullanır.

Sıcak Su Çıkarma Yöntemi Çevre Dostudur

Halı temizlemenin en yaygın ve popüler yöntemlerinden biri de sıcak su çekimidir. Halılarınızı temizlemek için çok az su ve deterjan kullandığından bu yöntem en çevre dostu yöntemdir. Bu kadar düşük su ve deterjan tüketimi ile daha az atık ortaya çıkarır. Biyobozunur ve çevre dostu ürünlerde de bu yöntemi kullanıyoruz.

Bazı halı temizleme yöntemleri alerjisi olanları etkileyebilir, ancak sıcak su ile temizleme etkilemez. Sert kimyasallar kullanmadığından, alerjilerinizi kötüleştirmez veya su kaynağınızı veya yakın çevreyi kirletme riskini almaz.

Sıcak su ekstraksiyonu, sert kimyasallar kullanılmadan yapılır, bu da onu yalnızca evcil hayvanlar, çocuklar ve alerjisi veya hassasiyeti olanlar için değil, aynı zamanda çevre için de güvenli kılar. Bu, çevreyi riske atmadan etkili halı temizliğinden yararlanabileceğiniz anlamına gelir.

Çevre Dostu Ön İşlemimiz

Çevre dostu bir halı temizleme işleminin yanı sıra çevre dostu bir ön işlem de gerçekleştiriyoruz. Birçok ön işlem sert kimyasallar kullanırken, biz sadece halılarınızı temizleme zamanı geldiğinde çevre dostu seçenekler kullanıyoruz.

Çevre dostu bir ön işlem için, profesyonellerimiz halı liflerinizden kiri ve kirleticileri çıkarmak için önce bir emülgatör kullanacaktır. Çevre dostu ürünler kullanan emülgatör, kirleticileri askıya alacak ve böylece çıkarılması daha kolay olacaktır.

Ayrıca küf, virüs ve bakteriler üzerinde etkili bir şekilde çalışan çevre dostu dezenfektanlar kullanıyoruz. Halınız, sert kimyasallar olmadan yaygın kirleticiler için işlenebilir. Ek olarak, çevre dostu yüzey aktif maddeler ve koku gidericiler de kullanıyoruz. Bu güvenli ticari kalite seçenekleriyle, tamamen çevre dostu bir halı temizleme işleminden yararlanabilirsiniz.

Çevre dostu sürecimizin gücünü de hafife almayın. Koku gidericilerimiz, evcil hayvanlardan, çocuklardan ve dökülen yiyecek veya içeceklerden gelen güçlü kokuları ve lekeleri hâlâ mükemmel bir şekilde giderme yeteneğine sahiptir. Sürfaktanlar, evinizde izlenmiş olabilecek yağlar, mum ve katran gibi lekeleri çıkarmak için çalışır. Yüzey aktif maddeler, doğal karşı maddeler kullanarak bu lekeleri güvenli bir şekilde ve kimyasallar olmadan çıkarır.

Çözüm

Çevreye duyarlı olan ancak yıkanması gereken halıları olanlar için çevre dostu halı yıkama işlemlerimizle içiniz rahat olsun. Etkili halı temizliğinin zararlı kimyasallar ve sert toksinlerle yapılması gerektiğine inanmıyoruz. Çevreye zarar vermeyecek, sizi ve ailenizi zararlı toksinlere maruz bırakmayacak halı yıkama hizmetlerimizden yararlanmak için hemen bizi arayın!

Hizmetlerimiz

Rekor halı yıkama servisinde sunduğumuz tüm hizmetlerimiz, profesyonel süreçleri içerir. Üstün kalitede temizlik hizmetlerimizi piyasa koşullarına göre en ekonomik olacak şekilde dizayn ettik.

Daha fazlası için: Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

Şimdi Ara