Halı Temizliği Arasında Halı Şampuanı Kullanmalı mıyım?

Hali Temizligi Arasinda Hali Sampuani Kullanmali miyim

Kissimmee halı temizleme şirketimiz tarafından yapılan profesyonel halı temizliğinden sonra halınız yeni gibi görünecektir. Halınızın olabildiğince uzun süre temiz görünmesini ve aylarca taze ve temiz kalmasını istemeniz doğaldır. Halı temizleme ziyaretleri arasında halı şampuanı kullanıp kullanmamanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. İşte bilmeniz gereken bazı şeyler:

Halı Temizleme Ziyaretleri Arasında Halı Şampuanı Kullanmalı mıyım?

Dilerseniz temizlik aralarında halı şampuanları kullanabilirsiniz. Ancak, kullanılabilir olmaları, herhangi bir halı şampuanını alabileceğiniz anlamına gelmez. Halılarınıza yanlışlıkla zarar vermemek için dikkat etmeniz gereken birkaç şey var.

Halınızı Şampuanlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Şampuan Cinsi

Markasına ve içeriğine bağlı olarak, belirli faydaları olacak veya çeşitli sorunlara daha uygun olacak şampuanlar bulabilirsiniz.

Minimum sabun köpüğü üreten bir şampuan seçmek gerekli kuruma süresini kısaltabilir. Bu tür şampuanlara genellikle hazır şampuanlar denir. Evcil hayvan lekelerini gidermek için bir şampuana ihtiyacınız varsa, kokuları yok edecek enzimatik bir formül arayın. Çoğu evcil hayvan şampuanı, şişede bunun reklamını yapacaktır.

İçindekiler

Her halı şampuanının farklı bileşenleri vardır ve halınızın yapıldığı malzemeye bağlı olarak bazı bileşenler diğerlerinden daha zararlı olabilir. Bir şampuan satın almadan önce, halınız için hangi tür şampuanların güvenli olduğuna baktığınızdan emin olun.

Başvuru

Bazı şampuanlar genel uygulama için yapılırken, diğerleri özellikle leke tedavisi içindir. Hatta bazıları kuru temizleyici olarak kullanılır ve ıslak veya sıvı halı şampuanlarından tamamen farklı bir uygulama tekniği gerektirir.

Şampuanı doğru kullandığınızdan emin olmak için, nasıl uygulamanız gerektiğini belirlemek için seçtiğiniz halı şampuanındaki uygulama yöntemini iki kez kontrol etmek isteyeceksiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

S. Sıvı Halı Şampuanını Nasıl Kullanıyorsunuz?

Sıvı şampuanlar elle veya şampuan makinesi ile uygulanabilir. Şişe, şampuanın nasıl kullanılacağını ve şampuanı kullanmadan önce seyreltmek için herhangi bir özel talimatı veya halınızı önceden nasıl hazırlayacağınızı belirtmelidir.

S. Kuru Halı Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Kuru şampuanlar genellikle halınızın üzerine serpilir ve bir fırça veya tarak kullanılarak liflere sürülür. Ardından, ürünü belirtilen süre boyunca, genellikle 15 ila 30 dakika bekletin ve ardından temizleyiciyi elektrik süpürgesiyle temizleyin.

S. Halılarınızı Ne Sıklıkta Şampuanlamalısınız?

Bu, evinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız varsa, halılarınızın profesyonel temizlikler arasında daha sık şampuanlanması gerektiğini muhtemelen göreceksiniz. Evde sadece siz ve bir eş varsa, o zaman bunu temizlikler arasında yalnızca bir kez yapmanız gerekebilir. Halılarınızı ne sıklıkta şampuanlamak istediğinizi veya ihtiyacınız olduğunu belirlemek gerçekten size kalmış.

Çözüm

Profesyonel halı temizleme hizmetleri, halınızı temiz ve taze tutmanın en iyi yoludur, ancak temizlik hizmetleri arasında bunları şampuanlamak halılarınızın daha uzun süre taze kalmasına yardımcı olabilir. Zorunlu değil ama evinizi daha temiz ve halılarınızı daha iyi durumda tutmak istiyorsanız kesinlikle faydalı olabilir.

Hizmetlerimiz

Rekor halı yıkama servisinde sunduğumuz tüm hizmetlerimiz, profesyonel süreçleri içerir. Üstün kalitede temizlik hizmetlerimizi piyasa koşullarına göre en ekonomik olacak şekilde dizayn ettik.

Daha fazlası için: Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

0212 487 00 11