Yeni Temizlenmiş Halınızın Görünümünü Korumak İçin En İyi Uygulamalar

Yeni Temizlenmis Halinizin Gorunumunu Korumak Icin En Iyi Uygulamalar

Yeni temizlenmiş bir halı gibisi yoktur. Yumuşak, temiz ve harika görünüyor. Bununla birlikte, ilgilenmek için fazladan zaman ve çaba harcamazsanız, yeni temizlenen halınız daha çabuk kirlenmeye başlar.

Yeni temizlenmiş halınızın harika görünmesini sağlamak söz konusu olduğunda, takip etmeniz gereken birkaç numara var. Onlara ayak uydurarak halınızın daha uzun süre harika görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tampa’da halı temizleme hakkında daha fazla bilgi edinin

Vakum

Pek çok insan süpürmekten nefret eder, ancak halılarınız varsa, yapmanız gereken tek şey budur. Evcil hayvanlar ve ayakkabılar her gün evin her yerinde çok fazla pisliğin izini sürer. En iyi çözüm, haftada birkaç kez süpürmektir, ancak bu sürdürülemezse, haftada en az bir kez süpürdüğünüzden emin olmalısınız.

Vakumlama, çok fazla kir ve pisliğin halılarınıza daha derine girmesini önler. Her şeyi engellemese de halılarınız üzerinde gözle görülür bir etki bırakabilir.

Ayakkabı Yok Politikanız Var

Evinize kir girmesini engellemese de, ayakkabısız bir politikaya sahip olmanız halılarınız için kesinlikle daha sağlıklıdır. Ayakkabılarınızın altlarında yaşayan kir ve bakteriler halıların pis olmasına ve sağlıksız hava kalitesine yol açabilir. Ayrıca ayakkabınızın alt kısmında bulunan sert malzemeler de halınızın daha hızlı yıpranmasına neden olabilir.

Karşılama Paspasları Kullanın

Her giriş ve çıkışa karşılama paspasları yerleştirmek, halılarınızda izlenen kir ve kir miktarını azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca misafirlere ayakkabılarını veya ayaklarını silebilecekleri bir yer sağlayarak, kirin çoğunu evinizden uzak tutabileceksiniz.

Dökülenleri En Kısa Sürede Temizleyin

Döküntü halınızın üzerinde ne kadar uzun süre kalırsa, çıkarılması o kadar zor olacaktır. Ne yazık ki, birçok dökülme, ev sahipleri için çıkarılması zor veya imkansız olan lekelere yol açar. Ancak hızlı hareket ederek lekeyi azaltabilirsiniz.

Bir dökülme meydana geldiğinde, ovmak yerine hafifçe vurduğunuzdan emin olun. Bu, dökülmeyi halılarınıza daha derine itmek yerine kaldırmaya ve çıkarmaya yardımcı olacaktır. Ciddi lekeler fark ederseniz, ilgilenmesi için bizim gibi bir profesyoneli aradığınızdan emin olun. Birçok DIY denemesi, en iyi çabalarınıza rağmen halınıza zarar verebilir.

Düzenli Temizlik Planlayın

Halılarınızın gerçekten taze görünmesini istiyorsanız, yılda en az bir veya iki kez düzenli bir halı temizliği planlamanız önemlidir. Evcil hayvanınızın sayısına veya halılarınızın bir haftada ne kadar kir gördüğüne bağlı olarak, daha sık profesyonel bir temizlik planlamak isteyebilirsiniz.

Rutin temizliklerle, halılarınızda kendilerine yer edinebilecek leke, kir ve bakterilerin üzerinde kalabileceksiniz. Planlanan temizlik sırasında, profesyonelin ilgilenmesini istediğiniz belirli lekeleri veya sorunlu alanları belirtmelisiniz. Bu, halılarınızın ihtiyaç duydukları ve hak ettikleri bakımı düzenli olarak görmelerine yardımcı olacaktır.

Kırpma Engelleri

Bazı halılar diğerlerinden daha fazla takılmaya eğilimlidir. Zamanla, halınız takılmaya başladığında, ne kadar temiz olursa olsun eski görünmeye başlayabilir. Bununla birlikte, bir engeli çekmek yerine, biraz makas bulun ve düzeltin.

Bir engele takılırsanız halınızı çözme veya sorunu daha da kötüleştirme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Öte yandan, budamaları düzeltmek halınızın daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olacaktır.

Çözüm

Yeni temizlenmiş halı harika görünüyor, ancak yalnızca onunla ilgilenirseniz harika görünmeye devam edecek. Sık sık süpürmek, rutin temizlikleri planlamak ve dökülmeleri ve takılmaları hızlı bir şekilde halletmek size kalmış. Bunu yapmak için zaman ayırdığınızda halınızın ne kadar harika görüneceğine şaşıracaksınız.

Hizmetlerimiz

Rekor halı yıkama servisinde sunduğumuz tüm hizmetlerimiz, profesyonel süreçleri içerir. Üstün kalitede temizlik hizmetlerimizi piyasa koşullarına göre en ekonomik olacak şekilde dizayn ettik.

Daha fazlası için: Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

0212 487 00 11